Školení fotovoltaika (FVE) - profesní kvalifikace 26-014-H

Pro elektromontéry/ky fotovoltaických systémů

Jedná se o dvoudenní školení FVE se státní zkouškou, na jehož konci vás bude po splnění všech zákonných podmínek čekat rozšíření vaší profesní kvalifikace.

V případě úspěšně vykonané profesní zkoušky získáte do pěti dnů od jejího konání osvědčení o získání profesní kvalifikace Elektromontér fotovoltaických systémů (26 014 H).

Tato kvalifikace je ze zákona povinná pro všechny, kteří chtějí seřizovat, montovat a opravovat jednotlivé části fotovoltaiky.


TERMÍNY KURZŮ:

16. - 17. březen 2023 (VYPRODÁNO)
30. - 31. březen 2023 (VYPRODÁNO)
27. - 28. duben 2023
25. - 26. květen 2023


CENA KURZU:

Teorie : 5 000 Kč bez DPH
Zkouška : 7 000 Kč bez DPH

V ceně školení fotovoltaiky (FVE) a zkoušky je zahrnuto i občerstvení včetně oběda.


Podmínky
uchazeče pro vykonání zkoušky

Pro připuštění uchazeče ke zkoušce je nutné splnit následující podmínky: podat přihlášku ke zkoušce, dodat potvrzení o zdravotní způsobilosti a doložit osvědčení o elektrotechnické způsobilosti (dle zákona č. 50/1978 Sb. / č. 250/2021 Sb.).

Před zahájením zkoušky je uchazeč povinen prokázat svoji totožnost průkazem totožnosti.

Formulář pro přihlášku ke zkoušce a zdravotní způsobilost si můžete stáhnout zde: ↓
a poté jej prosím zašlete na email: info@solarniskolitel.cz.

Dokumenty pro PROFESNÍ KVALIFIKACI na fotovoltaiku


Obsah školení pro montéry fotovoltaiky

 • První den vás v rámci teorie seznámíme s veškerými informacemi o fotovoltaických systémech, související legislativě, elektroinstalacích, revizích apod.
 • Druhý den bude zaměřen prakticky. Nejprve absolvujete test a po něm praktickou zkoušku, kde zužitkujete teoretické znalosti z předchozího dne.
 • Celková doba trvání zkoušky jednoho uchazeče je 8-10 hodin. 


Proč absolvovat kurz profesní kvalifikace 26-014-H?

 • Fotovoltaické systémy může instalovat pouze oprávněná osoba (montér fotovoltaiky), která je držitelem osvědčení o profesní kvalifikaci dle zákona o hospodaření. Pokud toto osvědčení nebudete mít, hrozí vám pokuta až 5 mil. korun.
 • Profesní kvalifikace 26 014 H je také požadavkem k získání dotací NZÚ. 
 • Získáte více zkušeností a budete mít výhodu před konkurencí.


Kde školení FVE probíhá

Naše školící centrum pro montáže fotovoltaických systémů se nachází na adrese: Na Máchovně 1610, 266 01 Beroun v místnosti č. 104 (v přízemí, po levé straně). Zaparkovat můžete bezplatně v blízkosti školícího centra.


Proč přijít na naše školení

Klademe důraz na to, aby vám informace předávali profesionálové z oboru – příjemnou a srozumitelnou formou s velkou dávkou příkladů a zkušeností z mnohaleté praxe. Školení i zkouška pro získání profesní kvalifikace 26-014-H probíhá pod dohledem autorizovaných osob – Pavla Hyky a Daniela Mejstříka.

 • Pavel Hyka je revizním technikem a má velké zkušenosti s montáží a revizemi fotovoltaických elektráren. Zná legislativní rámec celé problematiky. Jako dlouholetý praktik v oboru vám na tomto školení předá své celoživotní vědomosti a zkušenosti jak na teoretické, tak i praktické úrovni.
 • Daniel Mejstřík dlouhá léta působil na pozici vedoucího montáží elektro. Má velké zkušenosti s montáží fotovoltaických elektráren a veškeré informace získané mnohaletou praxí vám na tomto kurzu předá jak na teoretické, tak i na praktické úrovni.

TIP: V případě účasti většího počtu zaměstnanců z jedné firmy na školení FVE nabízíme individuální ceny.

 • Naše školící centrum je nově vybaveno fotovoltaickými sestavami 1F a 3F. Veškeré naše měniče jsou hybridní a jsou napojené na bateriové úložiště.
 • Součástí naší učebny pro školení montáže fotovoltaiky jsou rozvaděče AC další generace (full back up) a samozřejmě i různé typy FVE panelů.
 • Pro ukázku místních panelů je v učebně nainstalovaná střešní konstrukce s třemi různými typy krytin.
 • V průběhu našich školení, kurzů a seminářů vysvětlujeme realizaci přetoků do teplé vody pomocí zařízení Wattrouter/AZrouter.
 • Učebna je také vybavena nabíjecími stanicemi pro eletromobilitu tzn. wallboxy se smart řízením.


Zde se můžete podívat na názornou ukázku naší učebny a jak u nás školení probíhá.           Další naše profesní kvalifikace a školení

V případě zájmu o další profesní kvalifikaci se státní zkouškou vám můžeme nabídnout kurz/zkoušku Montér dobíjecích stanic pro elektromobily (26-036-H). Bližší informace k této profesní kvalifikaci naleznete zde.

Dále u nás můžete absolvovat různá školení nebo semináře v oblasti fotovoltaiky zaměřené na montáže střešních konstrukcí, montáže FVE, revize fotovoltaických elektráren a stanic pro elektromobilitu, fotovoltaiku pro laiky a obchodníky. V případě zájmu o další školení fotovoltaiky se podívejte zde.


OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.